Posters
8:30–9:30 a.m.
       
Honors Project
Kathryn Brien (Psychology)
Art I
Natalie Stellato

 

Art II
Kathryn Velez

Mathematics I
Mariam Atawnneh, Jairo Duarte, Antonio Morales, Yesenia Soto

 

Mathematics II
Jonathan Cruz, Francesco Greco, Charles Harmata, Ronny Rivera

ExcEL I
Stephanie Frost, Alisha Morgan
 
 
9:30–10:30 a.m.
       
Degree with Distinction
Samantha Cummings (Psychology)
 
Communications I
Atzel Albino

 

ExcEL I
Maricela Mariscal, Elena Sandoval

Mathematics III
Meyahueltzin Angeles, Alexander Grimm, Anusha Mody, David Silva

 

Mathematics IV
Arely Castaneda, Jacob Friesen, Laura Prout, Matthew Robinson

ExcEL III
Panel:
Guadalupe Alvarez, Ana Cabral Gamboa, Janet Lechuga, Luisa Leon, Jorge Ramirez, Janet Recendez, Jessica Ruiz
PS B

Fashion
Italian
Nursing
History

10:30–11:30 a.m.
       
Honors Project
Claire Groppe
(Fashion)
ExcEL IV
Panel:
Elizabeth Chavez, Kassey Franco, Karen Gallardo, Monica Lebensztejn, Elizabeth Preciado
Computer Science I
Niko Copitas, Will Dunn, Mqaciej Krawiec, Edith Lopez, Eric Sigaran, Karol Wszeborowski, Dawid Zabiegly

 

Computer Science II
Marc Casanova, Justyna Lowisz, Antonio Morales, Elvia Velazquez, Erick Velazquez, Jarod Joy Villapando

 

Computer Science III
Mohammed Alhaweal, Miguel Caballero, Frankie Greco, Erik Madrid, Dago Ramirez, Isaiah Soto, Melanie-Ann Toledo

English I
Panel:
Emma Bond, Anthony Diaz

 

English II
Shaina Warfield

PS C

Biology
Business
Chemistry
Civic Learning (ExcEL)
Criminology
Physics

11:30 a.m.–12:30 p.m.
       
Honors Project
Erienne Brit
(English)
Criminology I (Willenborg)
Panel:
Karen Camacho, Vanessa Cardenas, Yahaira Castro, Aracely Cholula Luna, Amy Giles, Joanna Heredia, Jennifer Orozco, Giovanny Soto
Art III
Dayana Zagal

 

Art IV
Michal Stoklosa

ExcEL V
Guillermo Pizano-Nunez

 

ExcEL VI
Timiya Ray

PS D

Chemistry
Nursing
Philosophy
Political Science

12:30–1:30 p.m.
       
Honors Project
Mikaela Webb
(Nutrition)
Theology I
Panel:
Gabe Allori, Lucas Eggers, Vanessa Sanchez
Study Abroad I
Panel:
Brittney Bastida, Chelsea Bautista, Elizabeth Chavez, Fernando Gonzalez, Lauren Johnson, Allan Nunez, Henry Olson, Silverstre Raymundo, Elena Sandoval, Klaudia Siembab, Denise Valentin, Kamilla Wielgat
Diverse First-Year Experience
Panel:
Iris Arce, Anthony Espinosa, Lizbeth Leon, Margaret Looney
PS E

Education
English
Informatics
Psychology

1:30–2:30 p.m.
       
Honors Project
Hannah Gordon
(Biology)
Biology I
Zahra Domin

 

Engineering I
Meyahueltzin Angeles

ExcEL VII
Caitlin Moran

 

ExcEL VIII
Shaina Warfield

Political Science I
Monica Lebensztejn

 

Political Science II
Angel Cordero

PS F

Fashion (Senior Thesis)
Psychology

  Award Ceremony and Announcements

2020 Undergraduate Summer Scholars Program (USSP) Awards

Excellence in Experiential Learning Awards (ExcEL)

2020 URSCI Expo and GLS Poster Awards